PCK Ostrowiec Św.

Strona główna

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

KREW DLA OLIWKI „Każdy krwiodawca – to życia dawca”

6 czerwca 2016 r odbyła się akcja oddawania krwi przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy błyskawicznie zareagowali na apel o krew dla Oliwii Tokarskiej leczonej w Zespolonym Szpitalu w Kielcach. Młodzi krwiodawcy oddali 5,850 ml krwi, którą przekazali na pomoc dla 1,5 rocznej Oliwki.


Konkurs plastyczny „Każdy krwiodawca – to życia dawca”

Dnia 25 maja 2016 roku o godzinie 11°° w ramach obchodów Dnia Honorowego Dawcy Krwi PCK w siedzibie biura OR PCK w Ostrowcu Św. – ul. Stodolna 30, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Każdy krwiodawca – to życia dawca” – dla uczniów ostrowieckich szkół podstawowych.


TURNIEJ STRZELECKI – 20 maja 2016 roku

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz członkowie Komisji do spraw Honorowego Krwiodawstwa jak co roku – od wielu już lat, byli organizatorami turnieju strzeleckiego dla młodzieży oddającej krew. W organizacji turnieju pomagali pracownicy Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Kwesta 2016

W dniach 05, 06 marca 2016 roku na terenie sklepu Tesco odbyła się kwesta pt: ,,Godne Dzieciństwo”. W kweście brały udział dzieci ze świetlicy środowiskowej działających przy PSP nr 3, 5 i 14 oraz PG nr 1. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na doposażenie świetlic środowiskowych.


Działalność świetlic środowiskowych w 2016 roku

Rozpoczął się nowy rok, a z nim ruszyła działalność świetlic środowiskowych finansowanych z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej ,,Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii na terenie ostrowieckich placówek oświatowych w okresie styczeń –czerwiec 2016 r.”


W pożarze stracili wszystko – podajmy im pomocną dłoń i pomóżmy zacząć od nowa

Nowy rok to początek nowego życia dla Pani Edyty i trójki jej dzieci: czteroletniej Julii, dwuletniego Oskara i rocznej Wiktorii, którzy w Święta Bożego Narodzenia w pożarze domu stracili cały swój dobytek. Teraz ich życie zależy od pomocy ludzi dobrej woli.


Akcje Oddawania Krwi

W dniu 20.11.2015 roku na terenie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św młodzież 4 ostrowieckich szkół średnich: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego , LO Nr I im. St. Staszica, LO Nr II im. Joachima Chreptowicza oraz Zespół szkół Nr 2 – uczestniczyła w kolejnej w tym roku akcji oddawania krwi. Do oddania krwi zgłosiło się 66 uczniów po badaniach krew oddało 46 uczniów. Gospodarzem akcji był Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda oraz Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego, którzy ufundowali poczęstunek dla wszystkich uczestników akcji.


"Oddana Kropla Krwi - Otwiera Życia Drzwi"

Dnia 23.11.2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Św. odbyło się podsumowanie konkursu na plakat promujący ideę honorowego krwiodawstwa pod hasłem: ,,Oddana Kropla Krwi- Otwiera Życia Drzwi”. W konkursie udział wzięło 67 uczniów z Publicznego Gimnazjum Nr 1,3,4,5.


AKADEMIA Z OKAZJI OBCHODÓW DNI HDK 24 LISTOPAD 2015 ROK

Dnia 24 listopada 2015 roku w gościnnych murach Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ul. Sandomierska 26 a w Ostrowcu Św. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi, które corocznie przypadają w okresie 22 – 26 listopada.


Zasady zdrowego żywienia

Zalecane są co najmniej 3 posiłki dziennie lecz wskazane 4-5 posiłki, oparte o pełnowartościowe i o niskim stopniu przetworzenia produkty. Ważne są też regularne pory posiłków. Organizm funkcjonuje najlepiej, gdy "otrzymuje" regularnie średnioenergetycze posiłki. Spożywanie 4-5 posiłków dziennie gwarantuje nam wzrost tempa metabolizmu o kilka procent.


Na stres i zmęczenie odpowiednie żywienie

Studencka sesja egzaminacyjna, spóźniony autobus, kolejka w banku, każda nowa sytuacja, zadanie, wyzwanie to zdarzenia , którym zazwyczaj towarzyszy stres. Często mobilizuje on do działania, zwiększa energię, pozwala pokonać przeszkody. Jednak kiedy staje się nadmierny lub trwa zbyt długo może wywołać apatię lub niepokój, niezdolność do skutecznego działania, a nawet dolegliwości fizyczne.


Prelekcje i szkolenia FEAD

W ramach działań śodków towarzyszących FEAD, zostały przeprowadzone prelekcje i szkolenia, które mają na celu wzmocnienie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. OR PCK w Ostrowcu przeprowadził już 4 takie szkolenia a miejscem realizacji była siedziba OR PCK w Ostrowcu Św. ul. Stodolna 30.


DZIŚ MARNUJESZ JUTRO GŁODUJESZ

Co to jest marnowanie żywności?
To żywność wytworzona, ale która nie została spożyta przez człowieka (z wyłączeniem żywności produkowanej na pasze, elementy biokomponentów, bioenergii oraz surowców służących do produkcji opakowań itp.).


Akcja poboru krwi w Starostwie Powiatowym i Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Św.

Dnia 18.09.2015 rok na terenie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św młodzież 4 ostrowieckich szkół średnich: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego , LO Nr I im. St. Staszica, LO Nr II im. Joachima Chreptowicza oraz Zespół szkół Nr 2 – uczestniczyła pierwszej w tym roku szkolnym akcji oddawania krwi. Do oddania krwi zgłosiło się 60 uczniów, po badaniach krew oddało 48 uczniów. Gospodarzem akcji był Starosta Ostrowiecki Zbigniew duda oraz Wydział Zdrowia starostwa Powiatowego.


Rozdanie nagród w konkursie: ,,Krew darem życia dla ostrowiaków”

W dniu 01. 10.2015 roku w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie nagród wylosowanych w wakacyjnym konkursie pt: ,,Krew Darem Życia dla Ostrowiaków „ organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy udziale RCKiK Placówka Terenowa w Ostrowcu Świętokrzyskim , pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pana Jarosława Górczyńskiego.


Działalność świetlic środowiskowych w Nowym Roku szkolnym

Rozpoczął się nowy rok szkolny a z nim ruszyła działalność świetlic środowiskowych finansowanych z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej ,, Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii na terenie ostrowieckich placówek oświatowych w okresie wrzesień – grudzień 2015 r.”


Kolejne Przekazanie Rowerów dla Osób Niepełnosprawnych

Dnia 31.07.2015 r. na Osiedlu Słonecznym podczas pikniku rodzinnego pod hasłem: ,,Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy”. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach współpracy z Fundacją ECO TEXTIL – od Was dla Was przekazał kolejne rowery rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.


Działalność świetlic środowiskowych

W okresie wakacji letnich w m-cu lipcu i sierpniu 2015 roku Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi świetlice środowiskowe finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Św.w ramach realizacji dotacji celowej ,,Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii na terenie ostrowieckich placówek oświatowych w okresie wakacji 2015". Na realizację tegoż zadania OR PCK otrzymał kwotę 7 000 zł.


INFORMACJA

Informujemy, że od dnia 15 lipca 2015 roku, zmienił się adres siedziby Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nowy adres to:
ul. Stodolna 30
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
tel. 41 266 57 32
kom. 505 011 072


„Krew darem życia dla Ostrowiaków”


Regulamin Konkursu - Krew darem życia dla Ostrowiaków.pdf


39 Ogólnopolski Rajd HDK PCK „CZERWONA RÓZA-2015”

W dniach 16 – 20.06.2015r. w miejscowości Łężyce pomiędzy Dusznikami Zdrój a Karłowem 17 osobowa grupa krwiodawców i członków PCK z Ostrowca Św. uczestniczyła w 39 Ogólnopolskim Rajdzie HDK PCK „CZERWONA RÓŻA -2015”.


Konkurs plastyczny ,,Honorowe Krwiodawstwo w oczach młodego plastyka”

Dnia 10 czerwca 2015 roku w ramach obchodów Dnia Honorowego Dawcy Krwi PCK w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów ostrowieckich szkół podstawowych.


Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020

Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. OR PCK w Ostrowcu Św. oraz OR PCK w Sandomierzu zajmuje się realizacją tego Podprogramu w naszym województwie.


Konkurs strzelecki- Szewna

18 maja 2015r. odbyły się zawody strzeleckie uczniów ostrowieckich szkół-krwiodawców. Zawody zorganizowała Komisja ds. Honorowego Krwiodawstwa przy OR. Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św.


Przekazanie kolejnych rowerów dla osób niepełnosprawnych

Dnia 22.04.2015 r. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach współpracy z Fundacją ECO TEXTIL- od Was dla Was przekazał 6 rowerów rehabilitacyjnych trójkołowych dla osób niepełnosprawnych.


Akcje poboru krwi

Dnia 17.04.2015 r. w gościnnych murach Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowcu Św odbyła się kolejna w tym roku akcja oddawania krwi przez młodzież ostrowieckich szkół średnich.


Godne dzieciństwo

W dniach 13 - 14 marca w galerii Tesco odbyła się kwesta pt: ,Godne dzieciństwo". W kweście brały udział dzieci ze świetlic środowiskowych działająch przy PSP 9, PSP 10, PSP 5, PSP 4 oraz PG 4 PG . W sumie zostało zebranych 941,60 złotych.Pieniądze będą przeznaczone na doposażnie świetlic.


Krew zamiast kwiatka

Akcja oddawania krwi z okazji Dnia Kobiet odbyła się 6 marca 2015 roku ,,Krew zamiast kwiatka". W akcji wzięły udział 4-ry szkoły: Zespół Szkół Nr 2 (Budowlanka), Zespół Szkół Nr 4 (Samochodówka), LO Nr 3 (Broniewski), LO Nr 4 (Norwid). 58 uczniów oddało 26 litrów 100 ml krwi.


Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test
akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK, obchodzonych 14 lutego, Krajowe Centrum ds. AIDS zachęca przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.


DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH W 2015 ROKU

Rozpoczął się nowy rok a z nim nowe zadanie finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej w 2015 r. „Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii na terenie ostrowieckich placówek oświatowych w okresie styczeń-czerwiec 2015” umowa Nr UM/29-W/UB/5/WEISS/3/2015 z dnia 20 stycznia 2015r.


DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ OR PCK W 2014 ROKU

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim w minionym roku prowadził 15 świetlic środowiskowych w 14 placówkach oświatowych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w ramach dotacji z budżetu Gminy Ostrowiec na realizację zadania – niezmiennie od kilku już lat.


XXIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

W dniu 18.12.2014 r. odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Wzięło w niej udział 8 uczniów szkół gimnazjalnych i sześciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rozwiązywali test skladający sie z 30 pytań.


GODNE DZIECIŃSTWO

W dniach 12 i 13 grudnia 2014 r. dzieci ze szkół PSP 1,PSP4,PSP 5,PSP 7.PSP 9, PSP 10, PSP11, PSP12, PSP 14 oraz PG 1,PG 2 i PG 4 wraz z wychowawcami kwestowali w galerii Tesco.


Akcje oddawania krwi - listopad, grudzień 2014

W miesiącu listopadzie i grudniu 2014r. odbyły się kolejne akcje oddawania krwi przez młodzież ostrowieckich szkól średnich .Jedna z akcji odbyła się dnia 20.11.2014r. w gościnnych murach LO Nr II im.J.Chreptowicza. W akcji wzięła udział młodzież z LO Nr II i Nr III, Zespołu szkól Nr 2 i 4 w Ostrowcu Św. Krew oddało wówczas 50 młodych krwiodawców przekazując 22 500 ml .krwi dla potrzebujących.


95 - lecie PCK i Dni HDK w Ostrowcu Św.

Corocznie miedzy 22 a 26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Wyróżniane są wówczas osoby oddające najwięcej krwi. Dnia 25 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta Akademia związana z obchodami 95 - lecia PCK i Dni HDK w Ostrowcu Św.


Krew najcenniejszym lekiem

OR PCK w Ostrowcu Św. zorganizował kolejny konkurs na sentencje promującą ideę honorowego krwiodawstwa dla uczniów szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było wymyślenie sentencji, która zachęci młodych ludzi do podzielenia się z potrzebującymi "cząstka siebie"- honorowego oddawania krwi.


Kwesta w supermarkecie Tesco

W dniach 17 i 18 Października 2014 r. na terenie ostrowieckich supermarketów TESCO przy ulicy Mickiewicza i Siennieńskiej Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. w ramach kampanii "Godne Dzieciństwo" przeprowadził kwestę.


Rejonowa Konferencja z opiekunami Szkolnych Kół PCK

Dnia 15 pażdziernika 2014r. na sali konferencyjnej MOPS przy ul. Świętokrzyskiej 22 odbyła się doroczna konferencja z opiekunami SK PCK.


WAKACYJNY KONKURS DLA KRWIODAWCÓW
„Wakacyjna Kropla krwi”

Konkurs dla osób honorowo oddających krew „Wakacyjna kropla krwi” został zorganizowany w tym roku po raz pierwszy – przez OR PCK w Ostrowcu Św. przy współpracy z RCKiK – Placówka Terenowa w Ostrowcu Św. Konkurs został zorganizowany ze środków pochodzących z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.


WIELOBÓJ SPORTOWY
DLA MŁODZIEZY ODDAJACEJ KREW
19 WRZESIEŃ 2014 ROK

W dniu 19 września 2014 roku na terenie ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego „GUTWIN” przedstawiciele Komisji do spraw Honorowego Krwiodawstwa PCK przy współpracy z OR PCK zorganizowali wielobój sportowy dla młodzieży oddającej krew, który został objęty patronatem przez Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Pacelta.


AKCJE HDK – 15 WRZESIEŃ 2014

Dnia 15 września 2014 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się akcja poboru krwi (Ul. Sandomierska) – zorganizowana przez Komisje ds. Honorowego Krwiodawstwa, podczas której krew oddawała młodzież z Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3, Liceum Ogólnokształcącego Nr III oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do akcji zgłosiło się 61 krwiodawców, natomiast po badaniach lekarskich krew oddało 52 osoby – 23 400 ml.


AKCJE HDK – 12 WRZESIEŃ 2014

Dnia 12 września 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się akcja poboru krwi (Ul. Iłżecka), podczas której krew oddawała młodzież z Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 4, Liceum Ogólnokształcącego Nr I oraz Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do akcji zgłosiło się 81 młodych krwiodawców, natomiast po badaniach lekarskich krew oddało 61 osób – 27 450 ml.


PRZEKAZANIE ROWERU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach współpracy z Fundacją ECO TEXTIL – od Was dla Was – pomagającą dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzicom, pozyskał trójkołowy rower dla niepełnosprawnych.


PÓŁKOLONIE 2014

Już za dwa dni mija pierwszy miesiąc wakacji. Wakacje, to jak wiemy okres beztroski i pełen atrakcji dla dzieci – jednak nie dla wszystkich. Są także takie dzieci, zamieszkujące na terenie naszego miasta, które pochodzą z rodzin biednych i ich rodzice nie maja środków finansowych, aby zapewnić im jakąkolwiek wycieczkę – nie mówiąc już o dłuższym wyjeździe. Dzieci te spędzają wakacje w mieście i najczęściej korzystają z półkolonii w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez OR PCK.


KOMISJA DO SPRAW HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowu Świętokrzyskim informuje, iż z dniem 16 maja 2014 r. przestała działać Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi przy OR PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim w miejsce której, na wniosek prezesa OR PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim została powołana Komisja ds. Honorowego Krwiodawstwa.


Wakacyjna Kropla Krwi

Regulamin konkursu


38 OGÓLNOPOLSKI RAJD HDK PCH „CZERWONA RÓŻA”

– miejscowość Mielno – Unieście

W dniach 10 – 14 czerwca 2014 roku 22 – osobowa drużyna krwiodawców z naszego rejonu wzięła udział w 38 Ogólnopolskim Rajdzie Honorowych Dawców Krwi „Czerwona Róża” do miejscowości Mielno – Unieście. Drużyny uczestniczące miały swoją bazę w tamtejszym ośrodku wypoczynkowym „KROKUS” malowniczo położonym na mierzei oddzielającej jezioro Jamno od Morza Bałtyckiego. Ośrodek zlokalizowany był na całkowicie ogrodzonym i dozorowanym obszarze o powierzchni 6 ha – wśród zieleni i wzniesień.


TURNIEJ STRZELECKI – 29 maja 2014 roku

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonowa Rada HDK PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim już po raz kolejny byli organizatorami turnieju strzeleckiego dla młodzieży oddającej krew. Turniej został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Honorowego Dawcy Krwi – odbył się na strzelnicy w Szewnie.


XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

10 maja 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorami byli Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św., Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św., Grupa SIM Ostrowiec Św., Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.


KONKURS PLASTYCZNY
„TWOJEJ KRWI KROPELKA – RATUNKIEM DLA DRUGIEGO CZŁOWIEK”.

Dnia 15 maja 2014 roku w MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego - „Twojej krwi kropelka – ratunkiem dla drugiego człowieka”.


KWESTA W SUPERMARKECIE TESCO
11 – 12 kwiecień 2014 r.

W dniach 11 i 12 kwietnia 2014 roku na terenie ostrowieckiego supermarketu TESCO miała miejsce kwesta – w ramach kampanii „Godne Dzieciństwo”.


Noworoczne paczki DPD Polska dotarły do placówek PCK

W tegorocznej, dziewiątej już, edycji akcji charytatywnej Noworoczna Paczka DPD Polska 51 placówek PCK zostało wyposażonych w sprzęty AGD oraz elektroniczne - od kuchenek mikrofalowych po czytniki e-booków. DPD Polska odpowiada w ten sposób na potrzeby podopiecznych PCK, w tym szczególnie dzieci spędzających czas w świetlicach.


AKCJA „KREW ZAMIAST KWIATKA” 2014

W 2014 roku – wzorem lat ubiegłych, w ramach akcji „Krew zamiast kwiatka” uczniowie ostrowieckich szkół średnich oddawali krew przez dwa dni. Dnia 07.03.2014 r. odbyła się akcja poboru krwi w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim (Os. Słoneczne), podczas której krew oddawała młodzież z Zespołu Szkół Nr 2, ZS Nr 3 oraz ZS Nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim – krew oddało 58 osób – 26 100 ml. Podczas pierwszego dnia akcji poczęstunek regeneracyjny dla młodych krwiodawców zasponsorował Poseł Jarosław Górczyński.


Informacja prasowa

Polski Czerwony Krzyż uruchamia zbiórkę publiczną w związku z sytuacją na Ukrainie. Wpłaty można kierować na konto 07 1160 2202 0000 0002 5583 9342 z dopiskiem UKRAINA. W gotowości są także Grupy Ratownictwa PCK. Polski Czerwony Krzyż przyłącza się tym samym do działań Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).


Ćwiczenia ratownicze na terenie nowego dworca PKS w Opatowie wspólne z PSP Opatów

W dniu 03.01.2014r. po uroczystości otwarcia nowo powstałego Dworca PKS w Opatowie przeprowadzone zostały ćwiczenia służb ratowniczych z udziałem Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski.


Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2013r.

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie w dniach 19-22 grudzień 2013r. Zimowe Mistrzostawa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu zorganizowane przez MOSiR w Ostrowcu Św na pływalni Rawszczyzna. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 550 zawodników z całej Polski.


XXII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

13 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej MOPS odbył się etap rejonowy XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W konkursie zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ostrowcu Św. oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża udział wzięli uczniowie 10 szkół gimnazjalnych i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Laureatami w każdej kategorii wiekowej zostali:


Turniej profilaktyczny

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest profilaktyka. Oddział Rejonowy PCK już od dłuższego czasu stara się przeprowadzać szereg akcji profilaktycznych odnośnie promocji zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy czy uzależnień.


Dzisiaj sport jutro zdrowie

28 listopada 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Św. odbył się Powiatowy Konkurs pod hasłem „Dzisiaj sport jutro zdrowie” skierowany do uczniów klas V szkoły podstawowej.„O życiu decydują chwile – AIDS nie wybiera za to Ty możesz”.

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty zorganizowane dla gimnazjalistów z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS. Warsztaty zostały zorganizowane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św.


Biegi niepodległości w dniu 11 listopada 2013r.

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie w dniu 11 listopada 2013r. biegi niepodległości zorganizowane przez MOSiR w Ostrowcu Św.


„Chroń dziecięce uśmiechy” Ostrowiec

17.10.2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Ostrowcu Św. odbył się przegląd dentystyczny przeprowadzony w ramach akcji „Chroń dziecięce uśmiechy”. Przeglądowi poddanych zostało około 190 uczniów klas I-VI.


AKADEMIA Z OKAZJI OBCHODÓW DNI HDK 26 LISTOPAD 2013 ROK

Dnia 26 listopada 2013 roku w gościnnych murach Zespołu Szkół Nr 3 – Ul. Sandomierska 2 w Ostrowcu Św. odbyła się uroczysta akademia z okazji 55 – lecia ruchu honorowego krwiodawstwa oraz obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi, które corocznie przypadają w okresie 22 – 26 listopada.


AKCJA ODDAWANIA KRWI – 2 GRUDZIEŃ 2013 R.

W dniu 2 grudnia 2013 r. odbyła się akcja HDK – tym razem w gościnnych murach Zespołu Szkół Nr 1. Po przejściu badań lekarskich krew oddało 46 uczniów. Łącznie zgromadzono 20 litrów 700 ml. krwi. W akcji wzięły następujące szkoły:


AKCJA ODDAWANIA KRWI – 20 LISTOPAD 2013 R.

W dniu 20 listopada 2013 r. odbyła się kolejna już w tym roku akcja HDK – tym razem w gościnnych murach Wyższej Szkoły Handlowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z chęcią pomocy potrzebującym zgłosiło się 58 uczniów – po przejściu badań lekarskich krew oddało 46 uczniów. Łącznie zgromadzono 20 litrów 700 ml. krwi. W akcji wzięły następujące szkoły:


KWESTA W SUPERMARKECIE TESCO
11 październik 2013 r.

W dniu 11 października 2013 roku na terenie ostrowieckiego supermarketu TESCO miała miejsce kwesta – w ramach kampanii „Godne Dzieciństwo”.


KONKURS LITERACKI
„KREW, TO ŻYCIE”.

Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Rejonową Radą HDK PCK zorganizował konkurs dla młodzieży ostrowieckich gimnazjów promujący ideę honorowego krwiodawstwa. Do konkursu zgłosiło się 22 osoby – reprezentanci PG Nr 1, 2, 3, 4, 5. Prace uczestników konkursu – w formie wiersza, zostały ocenione w dniu 21 października 2013 roku przez Komisje Konkursową w składzie:


WIELOBÓJ SPORTOWY
DLA MŁODZIEZY ODDAJACEJ KREW
30 WRZESIEŃ 2013 ROK

W dniu 30 września 2013 roku na terenie ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego „GUTWIN” przedstawiciele Rejonowej Rady HDK PCK przy współpracy z OR PCK zorganizowali wielobój sportowy dla młodzieży oddającej krew, który został objęty patronatem przez Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Pacelta.


GRUPOWE AKCJE POBORU KRWI PCK

W miesiącu wrześniu 2013 roku odbyły się dwie grupowe akcje poboru krwi.


6 - latek z gminy Bodzechów odnaleziony

Od wtorkowego wieczora GR PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim w składzie 8 osób pomagała w poszukiwaniach 6-letniego chłopca. Chłopiec na szczęście odnalazł się w środę rano, dzięki dużej pomocy GRS OSP Łódź z psami.


IX DNI MUZYKI w Ostrowcu Św.

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie IX Dni Muzyki które odbyły się w ostrowieckim amfiteatrze w dniu 7 wrzesnia 2013r. zorganizowane przez MCK .


ĆWICZENIA POWIATOWE PSP OPATÓW „EKSPLOZJA 2013”

W dniu 6 września 2013 r. na terenie zakładu EPC Polska sp. z o. o. odbyły się ćwiczenia szczebla powiatowego pod kryptonimem „Eksplozja 2013”. Tematem ćwiczeń było „doskonalenie działań ratowniczo – gasniczych na przykładzie zakładu o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej”.


Bieg niepodległości

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie jak coroku w dniu 7 wrzesnia 2013r. bieg niepodległości zorganizowany przez Stowarzyszenie rad osiedlowych.


MosirGutwinRun

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie w dniu 1 wrzesnia 2013r. 1 bieg z cyklu MosirGutwinRun zorganizowanego przez Ostrowiecki MOSiR .


Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie Zawody jeżdzieckie w skokach przez przeszkody w dniu 31.08- 01.09 2013r. w Bałtowskiej Krainie Koni.
Zabezpieczenie przebiegło spokojnie bez interwencji medycznych.


BARWY REGGAE 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie Barwy Reggae 2013 które odbyły się w ostrowieckim amfiteatrze w dniu 31 sierpnia 2013r. zorganizowane przez MCK .


XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski wraz z klegami z Grupy Ratownictwa Kielce w dniu 31 sierpnia 2013r. pomogła w organizacji mistrzostw, organizując i oceniając konkurencję – resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomach.


VI Świętokrzyski Piknik Pszczelarski w Bałtowie

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie VI Świętokrzyski Piknik Pszczelarski który odbył się w dniach 24-25 sierpnia 2013r. na Bałtowskiej Okręglicy.


Piknik Rodzinny w Parku Miejskim Lato z PKPS-em

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie Piknik Rodzinny w Parku Miejskim na zakończenie wakacji zorganizowany przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. w dniu 24 sierpnia 2013r. w amfiteatrze miejskim.


AIR SHOW RADOM

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski w dniu 23 sierpnia 2013r. odwiedziła i wsparła Grupę Ratownictwa PCK Kielce w przygotowaniach do weekendowego Air Show w Radomiu. Zawieźliśmy część naszego sprzętu który będzie pomocny przy wekendowym zabezpieczeniu pokazów lotniczych w Radomiu.


FOLKOWISKO

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie FOLKOWISKO które odbyło się w ostrowieckim amfiteatrze w dniu 4 sierpnia 2013r. zorganizowane przez MCK.
Zabezpieczenie przebiegło spokojnie bez interwencji medycznych.


Zawody jeździeckie w ujeżdżaniu i skokach przez przeszkody

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie Zawody jeżdzieckie w ujeżdżaniu i skokach przez przeszkody w dniu 21 lipca 2013r. w Bałtowskiej Krainie Koni.
Zabezpieczenie przebiegło spokojnie bez interwencji medycznych.


II Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski dbała o bezpieczeństwo uczestników spotkań jak i turystów odwiedzających Krzemionki zabezpieczając medycznie II Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia które odbył się w dniach 20-21 lipca 2013r.


WIELKI OGIEŃ 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie VII Festiwal WIELKI OGIEŃ 2013 im. Miry Kubasińskiej który odbył się w ostrowieckim amfiteatrze w dniach 13-14 lipca 2013r. zorganizowane przez MCK .


V Ostrowieckie Spotkania Szantowe

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie V Ostrowiecki Spotkania Szantowe które odbyły się w ostrowieckim amfiteatrze w dniu 29 czerwca 2013r. zorganizowane przez MCK.


FINAŁ XXI OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY PCK

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski wrza z Grupą SIM z Ostrowca Św. uczestniczyła i pomagała w zorganizowaniu finału XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Warszawie.


Dzień Dziecka 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski wraz z Grupą SIM z Ostrowca Św. uczestniczyła i pomagała w zorganizowaniu festynu z okazji Dnia Dziecka w dniu 2 czerwca 2013r. przez ZM Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. na ul Samsonowicza a następnie w festynie zorganizowanym przez WSBiP oraz Ostrowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową na os. Pułanki. Przygotowaliśmy zajęcia edukacyjne dla najmłodszych uczestników oraz misteczko ruchu drogowego w którym najmłodsi uczestnicy uczyli się prawidłowych zachowań podczas poruszania się pasach dla pieszych, chodnikach itp.


PÓŁKOLONIE 2013

Jak rozumieć termin „świetlica środowiskowa”? Świetlica środowiskowa to według terminologii fachowej: „Ośrodek wspierający lokalną społeczność w procesie wychowania dzieci i młodzieży – szczególnie tych z rodzin patologicznych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.” I taki też cel przyświeca 15 świetlicom środowiskowym działającym na terenie ostrowieckich placówek oświatowych.


37 OGÓLNOPOLSKI RAJD HDK PCH „CZERWONA RÓŻA” – miejscowość Stare Drawsko

W dniach 11 – 15 czerwca 2013 roku 17 – osobowy zespół krwiodawców z naszego rejonu oraz troje dzieci wziął udział w 37 Ogólnopolskim Rajdzie Honorowych Dawców Krwi „Czerwona Róża” do miejscowości Stare Drawsko w województwie zachodniopomorskim. Drużyny uczestniczące miały swoją bazę w tamtejszym ośrodku wypoczynkowym „Nad Srebrnym” malowniczo położonym nad jeziorem pośród zielonych lasów.


Szkolenie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

21.06.2013 GR PCK Ostrowiec Św zabezpieczała szkolenie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla najmłodszych motocyklistów i motorowerzystów. Zajęcia poprowadził Tomasz Kulik, jeden z najlepszych w kraju instruktorów nauki jazdy i techniki jazdy motocyklem, twórca szkoły jazdy Kulikowisko.


XXIII Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie dniu 6 czerwca 2013r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Św. i placu Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. XXIII Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym.


So Fresh So Clean 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie III Ogólnopolskie Zawody Breakdance So Fresh So Clean odbyły się w ostrowieckim amfiteatrze w dniu 31 maja 2013r. zorganizowane przez MCK .


Ćwiczenia powiatowe PSP "HUTA 2013"

W dniu 28 maja 2013r. Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Św. przeprowadziła ćwiczenia powiatowe pt."HUTA 2013". Tematem ćwiczeń były „Działania ratowniczo – gaśnicze na terenie zakładu przemysłu hutniczego w Ostrowcu Św."


POLSKA BIEGA – Bieg Wiosny 2013 w Ostrowcu Św.

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie zawody sportowe POLSKA BIEGA – Bieg Wiosny 2013 w Ostrowcu Św. w dniu 25 maja 2013r. zorganizowane przez MOSIR. W zabezpieczeniu brało udział 7 ratowników grupy oraz ambulans i patrol rowerowy. Podczas zawodów ratownicy interweniowali w jednym przypadku.


Międzywojewódzkie ćwiczenia ratownicze „Lubelskie 2013”

W dniach 21-23 maja na wybranych obiektach Zakładów Azotowych w Puławach oraz w samym mieście rozpoczęły się międzywojewódzkie ćwiczenia "Lubelskie 2013". W trwających trzy dni ćwiczeniach uczestniczyły grupy specjalistyczne Państwowej Straży Pożarnej z 4 województw (lubelskie, mazowieckie, podkarpackie i świętokrzyskie) oraz grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Białorusi.


DNI OSTROWCA 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie w dniach 17 - 19 maja 2013r. DNI OSTROWCA 2012 odbywające w Amfiteatrze oraz obok Galerii.


GRUPOWE AKCJE POBORU KRWI PCK

Dnia 5 czerwca 2013 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Oddział Terenowy w Ostrowcu Św., odbyła się akcja poboru krwi. Krew oddawała młodzież z ZS Nr 1 w Ostrowcu Św.


TURNIEJ STRZELECKI – 24 maja 2013 roku

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonowa Rada HDK PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim już po raz kolejny był organizatorem turnieju strzeleckiego dla młodzieży oddającej krew. Turniej został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Honorowego Dawcy Krwi – odbył się na strzelnicy w Szewnie.


XXI OkręgoweMistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Sandomierzu

W dniu 25 maja 2013r. w Sandomierzu na Bulwarze Nadwiślańskim odbyły się XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn które musiały zmierzyć się z bardzo realistycznymi zdarzeniami pozorowanymi. Każda z drużyn wykazała się bardzo dobrą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - oby nikt nie musiał sprawdzać swoich umiejętności w życiu codziennym.


Powiatowy Dzień Strażaka w OPATOWIE

W dniu 17 maja 2013 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2013.


CROSS COUNTRY 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie zawody motocrosowe CROSS COUNTRY 2013 w Ostrowcu Św. w dniu 19 maja 2013r. zorganizowane przez MX ENDURO RANA.pl. W zabezpieczeniu brało udział 9 ratowników grupy oraz ambulans, samochód terenowy i patrol rowerowy. Podczas zawodów ratownicy interweniowali w 2 drobnych przypadkach gdzie obyło się bez poważniejszych konsekwencji dla startujących zawodników. Trzeba przyznać, że zawody były bardzo bezpieczne.


HUNT RUN Jura Park w BAŁTOWIE 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. zabezpieczała medycznie w dniu 18 maja 2013r. zwody Hunt Run Jura Park w Bałtowie. W zabezpieczeniu brało udział 9 ratowników grupy oraz ambulans, samochód terenowy i patrol rowerowy. Pomimo bardzo ekstremalnego biegu, bardzo ciężkich warunków terenowych i pogodowych „polowanie” na biegaczy zakończyło się tylko 3 interwencjami medycznymi naszych ratowników.


Powiatowy Dzień Strażaka w Ostrowcu Św.

W dniu 16 maja 2013r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka.


Turniej Czterech Wspinalni

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. zabezpieczała medycznie w dniu 15 maja 2013r. na wspinalni w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. zawody najlepszych specjalistów od drabiny hakowej wśród polskich strażaków.


Święto Ludowe i Święto Strażaka w Bałtowie

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. zabezpieczała medycznie w dniu 12 maja 2013r. W Bałtowie już tradycyjnie połączono Święto Ludowe ze Świętem Strażaka.


Polska noc kabaretowa w Ostrowcu

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. zabezpieczała medycznie w dniu 10 maja 2013r. „ Polską noc kabaretową” w której wystąpili - Paranienormalni, Formacja Chatelet, Andrzej Grabowski oraz Kabaret Elita.


Pienińskie Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. zabezpieczała medycznie w dniu 11 maja 2013r. jubileuszowe obchody X Dni Ziemi w Ostrowcu które poświęcone były najciekawszym przyrodniczym, kulturalnym i turystycznym walorom oraz atrakcjom Pienińskiego Parku Narodowego.


Oddział Rejonowy PCK informuje iż od dnia 17.05. zmienia numer telefonu. Wszystkie dotychczasowe numery ulegają likwidacji. Aktualny numer telefonu i faksu 41 248 15 15.


KONKURS PLASTYCZNY „SWOJĄ KREW PRZEKAZUJESZ – LUDZKIE ZDROWIE I ŻYCIE RATUJESZ”.

Dnia 8 maja 2013 roku w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego - „Swoja krew przekazujesz – ludzkie zdrowie i życie ratujesz”. Konkurs ten był swego rodzaju inauguracją tegorocznego Tygodnia PCK.


Towarzyski dwumecz piłki siatkowej mężczyzn Polska reprezentacja juniorów – EFFECTOR KIELCE

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. dbała w dniach 24-25 kwietnia 2013r. o bezpieczeństwo uczestników dwumeczu siatkarskiego, w którym towarzysko zmierzą się reprezentacja Polski juniorów oraz występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej (PlusLiga) Effector Kielce który odbył się w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO.


Archiwum


logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk