PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

10 maja 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorami byli Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św., Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św., Grupa SIM Ostrowiec Św., Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

W Mistrzostwach wzięło udział 5 drużyn – ZS Nr 1, ZS Nr 3 w Ostrowcu Św. i ZS w Ożarowie oraz LO Nr I i LO Nr III w Ostrowcu Św.

Nadrzędnym celem Mistrzostw było upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną. Na 3 stacjach pozoracyjnych pod kryptonimem: „Patrycja”, „Siostrzyczka” oraz „Jeszcze Cię dorwę” oceniane było zachowanie bezpieczeństwa przez ratowników, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie pomocy, udzielenie pierwszej pomocy, praca zespołowa oraz indywidualna ratowników. Ponadto uczestnicy Mistrzostw pisali także test sprawdzający ich wiedzę teoretyczną.

Po raz kolejny atrakcją Mistrzostw był punkt przygotowany przez Państwową Straż Pożarną w Ostrowcu Św. I tu nie było żadnych niespodzianek, bowiem I miejsce i puchar Komendanta Straży Pożarnej zdobyła ekipa z ZS Nr 3 w Ostrowcu Św.

W klasyfikacji ogólnej trzy miejsca na podium przypadły następującym reprezentacjom:
I miejsce i przywilej reprezentowania Powiatu na Mistrzostwach Okręgowych zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św.,
II miejsce – Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowcu Św.,
III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Św.

Na Mistrzostwach Okręgowych (24.05.2014 r.) nasz rejon poza zwycięską drużyną reprezentować będzie również ekipa Zespołu Szkół w Ożarowie.

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk