PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

"Nie taki ratownik straszny jak go malują"

22 czerwca uczniowie szkół z Okoła, Bałtowa i Wólki Bałtowskiej przekonali się, że nie taki ratownik straszny jak go malują. Udzielanie pomocy dzieciom często bywa bardzo trudne. Ich strach przed zabiegami, sprzętem ratowniczym a często przed samymi medykami potrafi znacznie utrudnić akcję ratowniczą.


Piknik Profilaktyczno - Ekologiczny w Przedszkolu nr 21

15 czerwca 2012r. na terenie Przedszkola Publicznego nr 21 odbył się Piknik Profilaktyczno- Ekologiczny. Na pikniku odbywały się liczne konkursy, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i rodziców.


Piknik Bezpieczne Wakacje w Szewnie

15 czerwca 2012r. na terenie Zespołu Szkół w Szewnie odbył się Piknik dotyczący ogólnie rozumianych zasad bezpieczeństwa. Na pikniku odbywały się liczne konkursy oraz pokazy i zajecia dla dzieci i młodzieży dotyczace zasad bezpieczeństwa przeprowadzone przez Policje, Straż Pożarną, Straż Miejską.


Zdrowo i bezpiecznie z PCK

OR PCK Ostrowiec od początku roku prowadzi działania promujące zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży.


Kampania "Pomagaj z uśmiechem"

O codziennych wypadkach niewiele się mówi. Często są anonimowe za to dramatyczne w skutkach. Co roku około 120 000 dzieci na skutek zatruć czy urazów wymaga leczenia szpitalnego. Do tych nieszczęśliwych sytuacji najczęściej dochodzi w domu, na podwórku, placu zabaw czy w drodze do szkoły.


logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk