PCK Ostrowiec Św.

Strona główna

Dzisiaj jest Czwartek: 14 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

Inscenizacja historyczna „Zwycięska bitwa pułkownika"

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. dbała w dniu 5 maja 2013r. o bezpieczeństwo uczestników jak również widzów zabezpieczając rekonstrukcję bitwy, jaka miała miejsce 4 maja 1863 r. pod Jeziórkiem. Ratownicy interweniowali w 2 przypadkach udzielajac pomocy jednemu z widzów jak również dzielnemu dragonowi walczącemu w rekonstrukcji bitwy.


Zbiórka krwi i szpiku

GR PCK Ostrowiec Św. zachęca wszystkich mieszkańców Ostrowca Św. do wzięcia udziału w zbiórce krwi i szpiku która odbędzie się w dniu 01.06 w godz. 9-12.00 na terenie WSBiP w Ostrowcu Św.


XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

20.04.2013 r. na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej „KSZO” odbyły się XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorami imprezy byli: Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. wraz z Grupą Ratownictwa PCK oraz Grupą Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, Dyrekcja MOSIR , Komenda Powiatowa PSP oraz Straż Miejska.


AKCJA „KREW ZAMIAST KWIATKA” 2013

W tym roku już po raz kolejny – od kilku lat, w ramach akcji „Krew zamiast kwiatka” młodzi ludzie z ostrowieckich szkół średnich oddawali krew przez dwa dni. Dnia 08.03.2013 r. odbyła się akcja poboru krwi w Bursie Szkolnej na Os. Słonecznym, podczas której krew oddawała młodzież z Zespołu Szkół Nr 1, 2 i 4 oraz Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostrowcu Św.


X - lecie Grupy Ratownictwa PCK Ostrowiec Św.


Master Chef Juniorek czyli gotuj zdrowo i kolorowo

Nadwaga i otyłość to gwałtownie narastający problem zdrowia publicznego. Obecnie w Europie nadwagę ma jedno na czworo dzieci. Czynniki genetyczne nie są jedyną przyczyną otyłości. Coraz częściej są to złe nawyki żywieniowe, brak odpowiedniej ilości ruchu, łatwy dostęp do artykułów spożywczych o niskiej wartości odżywczej.


GRUPOWE AKCJE POBORU KRWI PCK

Na początku lutego 2013 roku przedstawiciele Rejonowej Rady HDK PCK byli na pogadance w Zespole Szkół w Kunowie w celu promowania idei honorowego krwiodawstwa.


V Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu Strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie w dniu 25 luty 2013r. na obiektach ostrowieckiej Pływalni "Rawszczyzna" V Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.


Koncert zespołów – AFERA, ENEJ i LAO CHE w Ostrowcu Świętokrzyskim

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie w dniu 22 luty 2013r. koncert zespołów: AFERA, ENEJ i LAO CHE na Hali Sportowo-Widowiskowej w Ostrowcu Św. Zabezpieczenie przebiegło bardzo spokojnie bez żadnych interwencji.


Pomagaj z Uśmiechem :)

Kampania „Pomagaj z Uśmiechem” trwa. Obecnie w ramach kampanii w ostrowieckich przedszkolach odbywają się spotkania z rodzicami dotyczące pierwszej pomocy pediatrycznej. W tym roku do realizacji Kampanii włączyła się Straż Miejska. Dnia 12 lutego w Publicznym Przedszkolu Nr 21 odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciel Straży Miejskiej starszy inspektor Jacek Budzeń przedstawił rodzicom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa dziecka w ruchu drogowym, zasady przewożenia dzieci oraz fakty i mity dotyczące bezpieczeństwa i transportu.


Bezpieczna zima

Zima to piękna pora roku a dzieciaki uwielbiają zimowe szaleństwa. Niestety niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może spowodować, że zamiast szaleć na śniegu zimowe tygodnie można spędzić w szpitalu lub w domu na łóżku z nogą w gipsie. O tym jak tego uniknąć przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych rozmawiają podczas zajęć zorganizowanych w placówkach szkolnych z funkcjonariuszem Straży Miejskiej starszym inspektorem Jackiem Budzeniem.


Agresji mówimy zdecydowane nie !!!

Agresja to zachowanie, które niestety coraz częściej spotykane jest w środowisku młodzieżowym . Prawie codziennie w mediach możemy znaleźć doniesienia dotyczące przestępstw dokonywanych przez nieletnich: „Biły i przypalały papierosami...”, „pobili kijami bejsbolowymi...”, „ kopali, pluli, poniżali …” - tego rodzaju doniesienia przerażają okrucieństwem, do jakiego dopuszczają się te jeszcze niby dzieci. Przemoc fizyczna to nie jedyny problem, coraz częściej pojawia się agresja słowna czy niewerbalna.


„Podaj dalej” czyli wolontariusze dzieciom

Trwa realizacji wspólnego projektu Deutsche Banku oraz OR PCK w Ostrowcu Św. 17.01.2013 r. w sali konferencyjne Straży Miejskiej odbyły się kolejne warsztaty dla wolontariuszy, podczas których młodzież poznała zasady współpracy PCK i Straży Miejskiej oraz wspólne działania edukacyjne, w które może się włączyć.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia tradycyjnie już członkowie Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Ostrowiec zagrali z WOŚP w Bałtowie. Ponieważ od wielu lat WOŚP ratuje i uczy ratować, PCK w tym roku postanowił zadziałać w obu obszarach.


Czerwonokrzyska Gwiazdka

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i rodzinnego ciepła . To również okres, w którym chętniej dzielimy się z osobami dla których los nie był taki łaskawy. Zdając sobie sprawę z tego iż w Polsce jest ponad pół miliona dzieci, które prawdziwe święta mogą oglądać tylko w telewizji Polski Czerwony Krzyż po raz kolejny organizuje działania w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka”.


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

7 grudnia w Sali konferencyjnej MOPS w Ostrowcu Św. odbył się etap rejonowy XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia adresowanej do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W olimpiadzie udział wzięło 9 gimnazjalistów i 8 przedstawicieli szkół ponadgminazjalnych.


Piknik edukacyjny

Piknik Edukacyjny zorganizowany przez Centrum Wspierania Inicjatyw Społeczno- Ekonomicznych, który odbył się 11. 12.2012 r. w hali sportowej IV LO był kolejną okazją do zaprezentowania zakresu działalności organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Ostrowiec.


Warsztaty ratownicze dla Straży Miejskiej

Udzielić pomocy poszkodowanemu w nagłym stanie zagrożenia życia zgodnie z prawem ma obowiązek każdy kto skończył 18 lat. Statystyki pokazują iż każdy z nas przynajmniej raz w życiu znajdzie się w sytuacji, w której będzie musiał udzielić pomocy poszkodowanemu. Są jednak zawody w których znacznie częściej od innych znajomość zasad pierwszej pomocy jest niezmiernie ważna.


Fajerwerki – niebezpieczna zabawa

Wielkimi krokami zbliża się do nas Nowy Rok a co za tym idzie Sylwester i okres karnawału. Każdemu z nas ciężko sobie wyobrazić sylwestrową zabawę bez dobrej muzyki i fajerwerków. Niestety te ostatnie są często powodem wypadków. Musimy pamiętać, że fajerwerki i petardy to materiały pirotechniczne , które w rękach osób pod wpływem alkoholu bądź dzieci mogą się stać olbrzymim zagrożeniem.


"Podaj dalej"

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza uczniów Państwa do udziału w projekcie „Podaj dalej”. Jest to wspólny projekt wolontariuszy Deutsche Bank i Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św.


„Zdrowo i bezpiecznie z PCK”

Nadchodzi koniec roku a z nim dobiega końca realizacja projektu „Zdrowo i bezpiecznie z PCK” zrealizowanego dzięki wsparciu Gminy Ostrowiec przez Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu oraz Grupę Ratownictwa PCK Ostrowiec we współpracy ze Strażą Miejską.


GRUPOWE AKCJE POBORU KRWI PCK

Dnia 29.11.2012 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. Ul. Sandomierska 2 odbyła się kolejna już w tym roku grupowa akcja poboru krwi wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W akcji uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. oraz z Liceum Ogólnokształcącego Nr II i III w Ostrowcu Św., a także z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. wraz ze swoimi opiekunami. Krew oddało 45 uczniów – zgłosiło się 60 osób, przekazując dla chorych 20 250 ml krwi.


Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1986 roku. Od tego czasu 5 grudnia obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy. Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy, którzy na co dzień angażują się w działania na rzecz innych.


AKADEMIA Z OKAZJI OBCHODÓW DNI HDK
23 LISTOPAD 2012 ROK

Dnia 23 listopada 2012 roku w Bursie Szkolnej na Os. Słonecznym w Ostrowcu Św. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi, które corocznie przypadają w okresie 22 – 26 listopada.


GRUPOWA AKCJA POBORU KRWI PCK 16 LISTOPAD 2012 ROKU

Dnia 16.11.2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostrowcu Św. przy Ul. Kilińskiego 19 odbyła się kolejna już w tym roku grupowa akcja poboru krwi wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W akcji uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 i 2 w Ostrowcu Św. oraz z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostrowcu Św. wraz ze swoimi opiekunami. Krew oddało 40 uczniów przekazując dla chorych 18 000 ml krwi.


1 2 3 4 5 6

Aktualności


logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk