PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

Działalność świetlic środowiskowych

W okresie wakacji letnich w m-cu lipcu i sierpniu 2015 roku Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi świetlice środowiskowe finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Św.w ramach realizacji dotacji celowej ,,Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii na terenie ostrowieckich placówek oświatowych w okresie wakacji 2015". Na realizację tegoż zadania OR PCK otrzymał kwotę 7 000 zł.

W miesiącu lipcu funkcjonują świetlice środowiskowe przy PSP nr 1,7,9,14 natomiast w miesiącu sierpniu 2015 roku świetlice przy PSP nr3,5,10 oraz PG nr 4. Świetlice czynne są w godzinach od 9;00 do 14:00. W każdej świetlicy pracują dwie wychowawczynie prowadzone są również zajęcia z socjoterapii oraz wsparcie medyczne przez pielęgniarki szkolne. Zakładanym celem realizacji zadania jest umożliwienie dzieciom atrakcyjnego sposobu spędzenia czasu wolnego od nauki w sposób miły i bezpieczny aby wypoczęte mogły rozpocząć nowy rok szkolny. Na zajęcia uczęszczać będzie 245 dzieci. Podczas zajęć w świetlicach środowiskowych wychowawcy starają si e uatrakcyjnić dzieciom czas spędzony w świetlicy poprzez organizację różnego rodzaju konkursów zabaw na świeżym powietrzu wyjść do parku, na Gutwin basen,Fikolandu, muzeum. Dzieci będą również mogły skorzystać w ramach kącika kulinarnego a także wyjście na pizzę, do Mc Donald's czy na lody. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz uczestnicy świetlic środowiskowych składają gorące podziękowania za otrzymaną dotację i możliwość spędzenia czasu wolnego od nauki w sposób zorganizowany, miły i przyjemny.

Zadanie współfinansowane z dotacji celowej udzielonej z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. ,,W 2015 roku w ramach realizacji zadania Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii na terenie ostrowieckich placówek oświatowych w okresie wakacji 2015".
Umowa Nr UM/279-W/UB/145/WEISS/43/2015

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk