PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

HUNT RUN Jura Park w BAŁTOWIE 2013

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św. zabezpieczała medycznie w dniu 18 maja 2013r. zwody Hunt Run Jura Park w Bałtowie. W zabezpieczeniu brało udział 9 ratowników grupy oraz ambulans, samochód terenowy i patrol rowerowy. Pomimo bardzo ekstremalnego biegu, bardzo ciężkich warunków terenowych i pogodowych „polowanie” na biegaczy zakończyło się tylko 3 interwencjami medycznymi naszych ratowników.

Punktualnie o 14:00 w sobotnie popołudnie w bałtowskim JuraParku wystartowali odważni biegacze by zmierzyć się z wyzwaniem biegu na 10km z przeszkodami. Godzinę wcześniej ruszyła grupka dzieci by rywalizować na 1 km. Piękna, słoneczna pogoda nie sprzyjała biegaczom – było za gorąco. Bagna, wąwozy, rzeki, stoki narciarskie stworzyły niemal wymarzone warunki do ścigania się w trudnym terenie. Świetny klimat stworzyli DJe oraz turyści, którzy obrzucali zawodników przy mecie na ochłodę bombami wodnymi pod „Ścianą płaczu” oraz żywe przeszkody w postaci dwóch siłaczy. Zwycięzcą Hunt Run Jura Park został Kamil Leśniak, który najszybciej przebiegł trasę w czasie 1h 4min 28s. Na asfalcie pokonuje ten sam dystans w około 33 minuty. Ostatnia grupa zawodników którzy biegli razem dotarła na metę w czasie 2:21. Zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu trudnych 10km odebrali zasłużone medale w kształcie dzidy.

A poniżej krótka wypowiedź Adama Sułowskiego głównego organizatora imprezy który docenił profesjonalizm naszego zabepzieczenia tej imprezy:

„Ekstremalna impreza biegowa w JuraParku w Bałtów pokazuje, że Polacy są gotowi na udział w profesjonalnie zorganizowanych tego typu biegach. JuraPark to miejsce gdzie dwa w roku odbywa się rajd samochodów terenowych 4x4 Bałtowskie Bezdroża, na którym służba medyczna pod dowództwem Mariusza Jagiełło spisuje się na medal. Dzięki ich pomocy było naprawdę bezpiecznie, a organizator mógł dokładać wszelkich starań aby utrudniać maksymalnie bieganie. "Mamy nadzieję, że uczestnicy Hunt Run JuraPark zarażą swoim entuzjazmem i pasją następnych, a za rok pobijemy rekord frekwencji i biegaczy będzie jeszcze więcej" – mówi główny organizator Hunt Run.

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk