PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

KONKURS PLASTYCZNY „SWOJĄ KREW PRZEKAZUJESZ – LUDZKIE ZDROWIE I ŻYCIE RATUJESZ”.

Dnia 8 maja 2013 roku w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego - „Swoja krew przekazujesz – ludzkie zdrowie i życie ratujesz”. Konkurs ten był swego rodzaju inauguracją tegorocznego Tygodnia PCK.

Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy PCK oraz Rejonowa Rada HDK PCK przy współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Celem wyżej wymienionego konkursu było promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodych ludzi. Do konkursu zgłosiło się jedenaście 5 – osobowych drużyn z terenu naszego miasta – PSP Nr 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, i 12 – natomiast w konkursie udział wzięło dziesięć drużyn. Dzieci w obecności komisji konkursowej w składzie: Winiarska – Jóźwik Małgorzata, Bartkiewicz Artur, Tomczyk Halina, Tobiasz Zygmunt oraz Czupryński Janusz przelewały swoją koncepcję promowania idei honorowego krwiodawstwa na papier za pomocą kredek. Po upływie regulaminowego czasu trwania konkursu prace dzieci zostały na miejscu ocenione i nagrodzone.

Poziom konkursu był bardzo wysoki – wszystkie prace były bardzo ładne, w związku z czym komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, ale ostatecznie zostali wyłonieni zwycięscy. A oto osoby, które zajęły trzy kolejne miejsca w konkursie:

  1. Julia Tuchowska z PSP Nr 1 w Ostrowcu Św. – I miejsce
  2. Milena Szczygieł z PSP Nr 12 w Ostrowcu Św. – II miejsce
  3. Małgorzata Soja z PSP Nr 1 – III miejsce.

W konkursie zostały przyznane również wyróżnienia:

  1. Aleksandra Bajon – PSP Nr 10 w Ostrowcu Św.,
  2. Martyna Hamera – PSP Nr 4 w Ostrowcu Św.,
  3. Emilia Brzezińska – PSP Nr 3 w Ostrowcu Św.

Podczas rozstrzygnięcia konkursu obecny był także v – ce prezydent naszego miasta Pan Paweł Górniak, który wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom.

Nagrody i upominki w konkursie oraz poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowane zostały z funduszy budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk