PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

Noworoczne paczki DPD Polska dotarły do placówek PCK

W tegorocznej, dziewiątej już, edycji akcji charytatywnej Noworoczna Paczka DPD Polska 51 placówek PCK zostało wyposażonych w sprzęty AGD oraz elektroniczne - od kuchenek mikrofalowych po czytniki e-booków. DPD Polska odpowiada w ten sposób na potrzeby podopiecznych PCK, w tym szczególnie dzieci spędzających czas w świetlicach.

Wśród ufundowanych sprzętów znalazły się: kuchenki mikrofalowe, blendery, dzbanki filtrujące, wyciskarki do cytrusów i opiekacze do kanapek – wszystko to, co umożliwia sprawne przygotowanie posiłków. W ramach Noworocznej Paczki, do placówek PCK trafiły także czytniki e-booków, które - wraz z przesłanymi w ubiegłym roku wieżami hi-fi - pomogą stworzyć kulturalny zakątek w świetlicach. Dobór sprzętu RTV i małego AGD wynika z zapotrzebowania zgłoszonego przez opiekunów placówek PCK.

Dzięki zaangażowaniu pracowników DPD Polska ufundowane przez firmę prezenty zostały zapakowane i bezpiecznie dostarczone do oddziałów firmy, z których - pod opieką pracowników i kurierów - dotarły do swoich odbiorców:

„Jesteśmy mile zaskoczone, że DPD oprócz paczek dla dzieci i młodzieży przekazało również sprzęt AGD do naszych placówek, który możemy wykorzystywać do przygotowywania ciepłych posiłków dla naszych podopiecznych. Pod naszą opieką przebywają dzieci, dla których posiłki w świetlicy to jedyna szansa, aby zjeść coś ciepłego i pełnowartościowego w ciągu dnia” - podkreślają Lila Olszewska i Lena Czeszejko, wychowawczynie ze świetlic środowiskowych w Koninie.

„W tym roku Noworoczna Paczka zaskoczyła nas bardzo" – mówi Dariusz Falczyński z Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie. "Sprzęt AGD pomaga w zajęciach kulinarnych, które organizujemy. Dzięki nim dzieci uczą się, jak przygotować sobie prosty posiłek, który doda im energii" – opowiada o zajęciach organizowanych dla 30 dzieci spędzających czas w świetlicy.

Przez 9 lat trwania akcji, pracownicy i współpracownicy DPD Polska, doręczyli do placówek ponad 100 000 prezentów. Multimedialne pomoce dydaktyczne, sprzęt RTV i AGD pomagają dzieciom rozwijać ich pasje, a placówkom ułatwiają codzienną pracę: Nasza placówka niemal od początku uczestniczy w akcji Noworoczna Paczka z DPD. Dzięki otrzymanemu w ubiegłym roku sprzętowi muzycznemu dzieci rozwijają swoje taneczne i muzyczne zainteresowania" - opowiadają wychowawcy ze świetlicy „Pszczółki” w Płocku.

"Po raz dziewiąty DPD Polska sprawia, że na twarzach ponad 1 500 potrzebujących dzieci pojawi się uśmiech. Noworoczna Paczka to modelowy przykład współpracy pomiędzy sektorem biznesowym a organizacją pozarządową. Cieszę się, że są ludzie, którzy potrafią dzielić się tym co mają. Pomoc, jaką przekazuje DPD Polska naszym podopiecznym jest nieoceniona i gorąco za nią dziękuję" – dodaje Jerzy Zaborowski, Dyrektor Generalny Polskiego Czerwonego Krzyża.

DPD Polska prowadzi akcję pomocową Noworoczna Paczka, skierowaną do potrzebujących dzieci w całej Polsce od 2005 roku. Projekt polega na wsparciu wybranych we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem placówek społecznych, pośród których znajdują się m.in. świetlice socjoterapeutyczne oraz domy interwencji kryzysowej dla matek z dziećmi. Akcja zyskała na popularności wśród pracowników DPD Polska, klientów firmy, a nawet osób prywatnych.

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk