PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Piątek: 15 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

PÓŁKOLONIE 2014

Już za dwa dni mija pierwszy miesiąc wakacji. Wakacje, to jak wiemy okres beztroski i pełen atrakcji dla dzieci – jednak nie dla wszystkich. Są także takie dzieci, zamieszkujące na terenie naszego miasta, które pochodzą z rodzin biednych i ich rodzice nie maja środków finansowych, aby zapewnić im jakąkolwiek wycieczkę – nie mówiąc już o dłuższym wyjeździe. Dzieci te spędzają wakacje w mieście i najczęściej korzystają z półkolonii w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez OR PCK.

Ostrowieckie świetlice środowiskowe działające na zasadzie dotacji z budżetu Gminy Ostrowiec Św. na realizację zadania: ”Prowadzenie świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii w okresie wakacji letnich w wybranych placówkach oświatowych” zapewniając opiekę dzieciom i młodzieży z terenu naszego miasta już od ponad dziesięciu lat – w ciągu roku szkolnego. Natomiast w okresie wakacji działają na zasadzie półkolonii w 8 placówkach oświatowych. W tym roku w miesiącu lipcu półkolonie odbywały się w świetlicy środowiskowej przy PSP Nr 7, 9, 11 i 14. Natomiast w miesiącu sierpniu będą się odbywać w świetlicy środowiskowej przy PSP NR 3, 4, 5, oraz PG Nr 2.

OR PCK otrzymał na realizację tego zadania środki finansowe w kwocie 70 000 zł. Wyżej wspomniane środki finansowe pochodzą z „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych”.

Zajęcia półkolonijne były bardzo zróżnicowane, tak aby każde dziecko korzystające ze świetlic środowiskowych znalazło takie, które odpowiadają jego zainteresowaniom.

Odbywały się między innymi:
różnego rodzaju konkursy pozwalające dzieciom wykazać się sprawnością fizyczną i umysłową, sprytem oraz umiejętnościom pracy zespołowej – w każdym konkursie zwycięscy otrzymują drobne upominki,
gry i zabawy na świeżym powietrzu,
wyjścia i wycieczki – do kina, do FIKOLANDU, do Centrum Zabaw „SŁONECZKO”, na pływalnię „Rawszczyzna”.

Podobne zajęcia planowane są na miesiąc sierpień.

Przez cały okres trwania półkolonii – w miesiącu lipcu i sierpniu, dzieci – te których rodzice wyrazili zgodę, codziennie jadły w miesiącu lipcu i będą jeść w miesiącu sierpniu obiad finansowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Poza tym ze środków z budżetu Gminy Ostrowiec zakupione zostały artykuły do „kącika kulinarnego” w ramach którego dożywiane były te dzieci, których rodzice nie wyrazili zgody na obiady. Ponadto z tych pieniędzy zakupione były także dla dzieci lody i napoje w upalne dni oraz drobne upominki na nagrody w konkursach.

W m – cu lipcu z półkolonii skorzystało około 124 dzieci, natomiast na m – c sierpień zapisanych jest 112 dzieci.

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk