PCK Ostrowiec Św.

Polski Czerwony Krzyż - OR w Ostrowcu Śwętokrzystkim

Dzisiaj jest Czwartek: 14 grudzień 2017

Strona główna

Działalność
Oddział rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Św.
Działalność młodzieżowa
Świetlice środowiskowe
Kluby HDK

Oferta
Kursy Pierwszej Pomocy
Pokazy oraz zajęcia profilaktyczne
Zabezpieczenie medyczne imprez

Inne
Kontakt
Galeria
Prasa o nas
Forum
Nasi przyjaciele
Archiwum

VI Świętokrzyski Piknik Pszczelarski w Bałtowie

Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczała medycznie VI Świętokrzyski Piknik Pszczelarski który odbył się w dniach 24-25 sierpnia 2013r. na Bałtowskiej Okręglicy.

VI Świętokrzyski Piknik Pszczelarski w Bałtowie to już nie tylko ogólnopolskie wydarzenie. – To, co Wy tu robicie, sprawia, że jednoczycie Europę – powiedział podczas konferencji naukowej krajowy lekarz weterynarii Janusz Związek, podkreślając bliskie kontakty świętokrzyskich pszczelarzy ze środowiskami z Ukrainy, Słowacji i Białorusi, a przy okazji warto dodać, że w tym roku nad Kamienną przybyli pszczelarze nawet z …Norwegii.

Wydarzeniem tegorocznego święta była międzynarodowa konferencja naukowa, która zwróciła na Bałtów uwagę całego środowiska ze względu na wykład dr Artura Arszułowicza, który mówił o preparacie poprawiającym kondycję pszczół, co w sytuacji rozwoju chorób i nierzadko masowych pomorów całych rodzin może być przełomowe w podtrzymywaniu hodowli. Warto także podkreślić wyjątkowo udany, zrealizowany z humorem blok konkursowy, który poprowadzili Barbara i Władysław Kiełbowie, Andrzej Szczypkowski oraz Wacław Kołodziejczak. W konkursie wzięło udział mnóstwo dzieci oraz dorośli, którzy walczyli o atrakcyjne nagrody. Poza tym imprezie towarzyszyło blisko czterdziestu wystawców z całej Polski, którzy od piątku do niedzieli prezentowali na Okręglicy sprzęt pszczelarski i wyroby z miodu oraz wosku.

Zabezpieczenie przebiegło dość spokojnie nasi ratownicy interweniowali kilkukrotnie w bardzo drobnych urazach.

logowanie grpck

Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hubert Kasprzyk