WIELOBÓJ SPORTOWY
DLA MŁODZIEZY ODDAJACEJ KREW
19 WRZESIEŃ 2014 ROK

W dniu 19 września 2014 roku na terenie ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego „GUTWIN” przedstawiciele Komisji do spraw Honorowego Krwiodawstwa PCK przy współpracy z OR PCK zorganizowali wielobój sportowy dla młodzieży oddającej krew, który został objęty patronatem przez Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Pacelta.

W wieloboju wzięło udział osiem 5 – osobowych drużyn – reprezentanci LO Nr I, II, III, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz ZS Nr 1, 2, 3 i 4 w Ostrowcu Św.

Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach: bieg w worku, zawody kajakarskie, przeciąganie liny, slalom z oponą oraz rozwiązywały test wiedzy o PCK i HDK.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła drużyna z ZS Nr 3 – 14,5 punktu, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci LO Nr I – 8,5 punktu, natomiast trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – 6 punktów. Zwycięscy otrzymali puchary ufundowane przez Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Pacelta, które wręczył Radny Powiatu Ostrowieckiego Pan Robert Minkina.

Test wiedzy o PCK i HDK wygrała Sylwia Sitarska – Zespół Szkół Nr 2 (16 punktów), drugie miejsce przypadło w udziale Adrianowi Giera – Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego (15 punktów), a na miejscu trzecim uplasowała się Kinga Pastuszka – Liceum Ogólnokształcące Nr III (14 punktów). Puchar Prezesa wręczył zwycięzcy Przewodniczący Komisji do spraw Honorowego Krwiodawstwa – Pan Janusz Czupryński.

W dodatkowej konkurencji – park linowy, I miejsce zdobył ZS Nr 3 (9 minut 40 sekund), II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego (9 minut 42 sekundy), a III miejsce – LO Nr II (10 minut 33 sekundy). Puchary zwycięzcą wręczył Kierownik ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego „Gutwin” – Pan Tomasz Góralski.

Poczęstunek dla wszystkich uczestników wieloboju ufundował Pan Marek Giemza – właściciel lokalu „Pizza na Maxa” oraz Pan Robert Minkina – Radny Powiatu Ostrowieckiego.